вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 162
home Општини

ХОРОР во Кочани: Голем пожар, граѓаните бегаат од куќите, чадот гуши (ВИДЕО)

ХОРОР во Кочани: Голем пожар, граѓаните бегаат од куќите, чадот гуши (ВИДЕО)

Кочани Гори,  улица “Васил Главинов“ е најпогодена и сите кои можат да помогнат се упатени таму.

Граѓаните кренаа аларм на социјалните мрежи.

-Граѓаните бегаат од населбата и ги напуштаат куќите за да не се угушат од чадот. Ветерот е многу силен, пишуваат тие.

Коронавирус