вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Општини

Хорор: Видете во какви автобуси ги возат битолските дечиња- Битно се донација од Скопје

Хорор: Видете во какви автобуси ги возат битолските дечиња- Битно се донација од Скопје

На Фејсбук страната „Битолски факти” објавени се фотографии од старите автобуси на ЈСП Скопје, од кои дел како донација завршија во Битола за да ги возат учениците.

 

Најнови вести