понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Општини

Граѓаните гневни: „Македонија пат“ и општина Дебар да се фатат за работа!

Граѓаните гневни: „Македонија пат“ и општина Дебар да се фатат за работа!

На социјалните мрежи граѓаните револтирани постираат коментари и фотографии од се уште не исчистениот снег по патиштата и населените места. Патот за Гари е не прооден, жителите секој ден мака мачат за се справат со овој проблем. Граѓаните апелираат Македонија пат и општина Дебар да се фатат за работа.

Коронавирус