сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Општини

Градско доби градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ

Градско доби градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ

Киро Нацков од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на општина Градско.

Тој освои 55,66% од гласовите на граѓаните.

Неговиот противкандидат од СДСМ, Роберт Бешовски ги загуби изборите освојувајќи 841 глас од своите сограѓани.

Коронавирус