недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Општини

Градоначалникот Стојаноски ќе биде погребан во понеделник

Градоначалникот Стојаноски ќе биде погребан во понеделник

Погребот на градоначалникот на Општина Охрид Јован Стојансоки, кој почина ненадејно утрово од инфаркт, ќе се одржи во понеделник.

Посмртните останки на градоначалникот на Општина Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски ќе бидат изложени во капелата на градските гробишта во Охрид на 17.12.2017 година, понеделник, од 12 до 14 часот.