сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Градоначалникот на Велес е во самоизолација, се тестира дали има коронавирус

Градоначалникот на Велес е во самоизолација, се тестира дали има коронавирус

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се во домашна изолација.

Неговата сопруга која е медицинско лице вршела преглед на дел од заболените од корнавирусот кои се појавија токму во овој град.

Од советот на општината за Алфа велат дека градоначалникот не оди на работа, а најверојатно се земени брисеви од него и неговата сопруга за да се тестираат дали имаат Ковид 19.

 

Коронавирус