вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 52
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски од Штип

home Општини

Градоначалникот на Лозово го злоупотребува службеното возило за политички цели на државен празник (ВИДЕО)

Градоначалникот на Лозово го злоупотребува службеното возило за политички цели на државен празник (ВИДЕО)

Кандидат за градоначалник за општина Лозово на ВМРО-ДПМНЕ, Бошко Цветковски денеска на својот Фејсбук профил објави видео во кое го снима службеното возило на општина Лозово и како што вели самиот тој на видео објавата, градоначалникот Ацо Велковски на оваа општина го злоупотребува службеното возило во сабота на државен празник за политички цели.

Во продолжение може да го погледнете видеото:

Коронавирус