понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 15
home Општини

Градоначалникот Јанчев на средба со претставници на генералштабот и НАТО

Градоначалникот Јанчев на средба со претставници на генералштабот и НАТО

Денес во посета на Општина Кавадарци беа претставници од Цивилната воена одбрана, Генералштабот, Министерството за одбрана и претставници од НАТО силите.

Тие беа на средба со Градоначалникот Митко Јанчев, информираат од кабинетот на градоначалникот.

Коронавирус