петок, 14. декември 2018. Вести денес: 119
home Општини

Град со големина на лешник во Куманово, пороен дожд и силни електрични празнења

Град со големина на лешник во Куманово, пороен дожд и силни електрични празнења

Пороен дожд и град го зафати Куманово вечерва пред 20 часот. Невремето беше проследено со силни електрични празнења и грмежи, а град со големина на лешник врнеше во поширокото централно градско подрачје.

Куманово 2

Од регионалниот центар за управување со кризи Куманово информираа дека големи количини вода се слеваат на булеварот „Октомвриска револуција“. Информацијата ја потврдија и одговорните од ЈП „Водовод“ чии екипи се на терен.

Најкритично според директорот на „Водовод“, Горан Стојковски е на најниските точки во градот булеварот „Октомвриска револуција“ и „Никола Тесла“.

„Екипите се на терен и ги отвараат шахтите за атмосферска канализација“-вели Стојковски.

МИА