четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 21
home Општини

Гори кај тунелот на патот над Битола (ФОТО)

Гори кај тунелот на патот над Битола (ФОТО)

Кај ридот над Битола попладнево голем чад. Од противпожарната единица велат дека кај нив било пријавено дека бил запален отпад веднаш после тунелот на обиколницата над градот, објави ТЕРА.

 

Коронавирус