вторник, 3. август 2021. Вести денес: 173
home Општини

Гори депонијата во гевгелиско, а локалното раководство на СДСМ држи прес конференции за влезот на Македонија во ЕУ

Гори депонијата во гевгелиско, а локалното раководство на СДСМ држи прес конференции за влезот на Македонија во ЕУ

Додека во гевгелиско гори депонијата уште од месец март, локалното раководство на СДСМ одржува прес конференции за влезот на Република Македонија во ЕУ.

За ова се огласи и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Гевгелија, Андон Сарамандов кој на својот профил напиша:

-Село гори,баба се чешла. Пет дена депонијата ги труе граѓаните на општина Гевгелија,а локалното раководство на СДСМ прави прес конференции за патот во Европа ? Половина град мириса на чад,а другата половина мириса на канализација. На чекор сме до Европската Унија.

 

 

Коронавирус