сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 51
home Општини

Големо невреме го зафати Берово- дождот носеше сѐ пред себе- откорнати дрва го блокираа сообраќајот (ВИДЕО)

Големо невреме го зафати Берово- дождот носеше сѐ пред себе- откорнати дрва го блокираа сообраќајот (ВИДЕО)

Големо невреме го зафати попладнево Берово.

Истото беше проследено со силен пороен дожд и град во времетраење од 20-тина минути.

Пред основното училиште „Дедо Иљо Малешевски“ во центарот на градот падна и дрво среде патот и сообраќајот се одвива отежнато.

Инаку пред два часа истото невреме го зафати и Скопје, по што беа поплавени повеќе скопски булевари, улици и коловози.

Коронавирус