петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 63
home Општини

Герила акција на битолчани: Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран од власта, а деконтаминација следи на избори (ФОТО)

Герила акција на битолчани: Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран од власта, а деконтаминација следи на избори (ФОТО)

Герила акција на битолчани.

-Облековме скафандери затоа што градот е контаминиран.
Скафандер се носи само ако си здрав и чекориш во контаминирана средина.
Битола е одамна контаминирана од власта, а деконтаминација следи на избори, велат битолчани, на Фејсбук страната Битолчани/Битолчанки.

Коронавирус