четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 102
home Општини

Герила акција: Името, идентитетот и историјата се продаваат за по едно евро (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Герила акција: Името, идентитетот и историјата се продаваат за по едно евро (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Граѓани на Кочани денеска организираа герила акција како пародија на политиките кои ги води сегашната власт, како што велат тие.

Луѓе со маски од лицата Зоран Заев, Љупчо Николовски, Радмила Шекеринска и Талат Џафери, стојат покрај тезга на која за една евра се продава името, идентитетот, историјата, а се бара и едно евро за Вицето.

Коронавирус