сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 0
home Општини

,,Генералка викенд” денес од 09 до 12 часот во Кавадарци

,,Генералка викенд” денес од 09 до 12 часот во Кавадарци

Кавадарци заедно со други 25 општини во Македонија се приклучува на најголемата еколошка акција за чистење заедно со ПАКОМАК и Мен енд Маунтен, како најголемата акција за чистење и селектирање отпад, а во истата може да се вклучи буквално секој кој се грижи за здрава и чиста животна средина без ограничување на возраста, напиша на својот Фејсбук профил градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

-Оваа иницијатива ќе трае од 6 до 8ми мај. А во Кавадарци се спроведи денес, благодарение на сите пријавени волонтери, и дел од Мој Општинар, на три локации во градот. За чисто и убаво Кавадарци, истакна Јанчев.

Коронавирус