сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Змија во центарот на Битола

ФОТО: Змија во центарот на Битола

Денеска во центарот на Битола во близина на Безистенот минувачи наишле на змија и ја фотографирале. Биле изненадени дека на сред град околу место каде има многу народ и движење се појавила змијата.

Многумина негодувале дека змијата се појавила поради нерасчистена трева и камења но имаше и такви кои претпоставуваа дека излегла од коритото на реката Драгор која е во близина.

Најнови вести

Коронавирус