среда, 31. мај 2023. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Замрзнат дожд во Гостивар, возачите и учениците на мака

ФОТО: Замрзнат дожд во Гостивар, возачите и учениците на мака

Врнежите од снег во Гостивар уште од синоќа преминаа во замрзнат дожд. Утринава со ледениот дожд проблем имаа возачите на кои им беше тешко да ги стартуваат автомобилите од кои мораа да отстрануваат тенос слој мраз, пишува порталот Гостиварпрес.

Отежнато било и движењето на пешаците, особено на учениците кои се прва смена во училиштата.

ФОТО: Гостивар прес