понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 44
home Општини

ФОТО: Тоа што ветија СДС во предизборната кампања тоа и „остварија“, вратен стариот сјај во Спортско-рекреативен центар Крушино

ФОТО: Тоа што ветија СДС во предизборната кампања тоа и „остварија“, вратен стариот сјај во Спортско-рекреативен центар Крушино

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Кичево денеска преку својот Фејсбук профил потсетуваат на уште една лага ветена од страна на СДСМ за време на изборите.

Имено станува збор за ветување дека СДСМ „ќе го врати сјајот на рекреативниот центар Крушино“, што е доказ за една голема лага по изминати неколку години на власт.

-Тоа што ветија СДС во предизборната кампања тоа и „остварија“. „Вратен стариот сјај во Спортско-рекреативен центар Крушино!„, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Коронавирус