четврток, 20. јуни 2019. Вести денес: 25
home Општини

ФОТО: Стружани симболично ги обележаа дупките низ улиците на градот

ФОТО: Стружани симболично ги обележаа дупките низ улиците на градот

Струга веќе со месеци се мачи со неасфалтираните дупки низ целиот град кои повеќе наликуваат на мочуришта полни со вода и смет.

Општината и локалната самоуправа не мрднува со прст, а жителите на овој град секојдневно мака мачат со лошата инфраструктура во градот.

Коалиционите партнери СДС и ДУИ, наместо да ги распродаваат националните интереси на Македонија на Стружани, нека се погрижат да направат Европски град онака како што стружани заслужуваат.

-Нека си ја работат работата за што се изгласани и за што се поставени!, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.