понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 134
home Општини

ФОТО: Струмица под вода

ФОТО: Струмица под вода

Дождот повторно ги поплави струмичките улици!

Имено денес Струмица и уште неколку други градови во државата ги зафати силно невреме, а улиците се поплавија.


                

Коронавирус