вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Снег на Пелистер

ФОТО: Снег на Пелистер
БабамБитола

Ниските температури кои ја зафатија Македонија изминатите неколку дена, донесоа и врнежи од снег на повисоките места.

На Пелистер утрово падна и првиот снег, по ниските температури кои достигнаа и до три степени под нулата.

фото: БабамБитола

Вакви температури ќе се задржат во земјава и наредниот период.

Локални избори 2021