вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 106
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

ФОТО: Шокантни фотографии од брегот на Охридско Езеро

ФОТО: Шокантни фотографии од брегот на Охридско Езеро

Порталот Ohridinfo објави шокантни фотографии од плажите близу Љубаништа и Св. Наум каде изминативе денови поради бурното време и ветерот брановите го исфрлија отпадокот од езерото.

-Уште еднаш езерото покажува каква култура има околината во која се наоѓа. Се надеваме на што побрзо организирање на локалното население и чистење на брегот, пишува порталот.

Повеќе фотографии погледнете ја Ohridinfo

Коронавирус