недела, 9. август 2020. Вести денес: 90
home Општини

(ФОТО) Се урива бесправно изграден хотел во Охрид

(ФОТО) Се урива бесправно изграден хотел во Охрид

Како дел од акцијата за отстранување на бесправно изградените објекти, во Охрид почна уривање на хотел изграден на самото крајбрежје, дознава Алсат.

Коронавирус