недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 51
home Општини

ФОТО: Реки по улиците на Неготино- поројниот дожд направи хаос

ФОТО: Реки по улиците на Неготино- поројниот дожд направи хаос

Силно невреме со пороен дожд, грмотевици и ветер попладнево го зафати Неготино. Поројниот дожд ги претвори улиците во реки.

Силно невреме беснееше и во Скопје.

УХМР најавува дека ваквото време ќе продолжи до петок. Потоа следи сонце и пораст на температурите.