понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 104
home Општини

ФОТО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата во Охрид

ФОТО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против поскапувањето на струјата во Охрид

ВМРО-ДПМНЕ вечерва против поскапувањето на струјата протестираше и во Охрид.

Протестот беше организиран со автомобили поради влошената состојба со коронавирусот во Македонија, а со цел да се запасат сите мерки против ширење на истиот.

Инаку, ВМРО-ДПМНЕ денеска протестираше уште во Скопје и во Прилеп.

-Овие протести се оджуваат со возила и така се почитуваат мерките максимално, изјави вечерва во своето гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус