недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 20
home Општини

ФОТО: Прилеп доби „европски паркинг“!

ФОТО: Прилеп доби „европски паркинг“!

Oткако поради реконструкцијата целосно отпадна паркинг просторот на булеварот “Гоце Делчев”, општина Прилеп се досети и најде нов простор каде ќе се наплаќа паркинг, пишува порталот Маркукуле.мк.

Просторот е позади зградите на булеварот, или позади некогашниот “Игор дракстор”. И тоа не било каков паркинг, туку “европски” каков што доликува на град кој е во “процут” изминатите три години.

ЕУРО 2020

Македонија