вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 35
home Општини

ФОТО: Пожар букна и на Шар Планина

ФОТО: Пожар букна и на Шар Планина

Предмалку избувна пожар и на падините на Шар Планина. Од фотографијата која ја испрати наш читател се гледа како избива густ чад и според очевидци се шират пламени јазици. Инаку според последното соопштение на ЦУК во моментов во Македонија активни се најмалку 13 пожари.

Коронавирус