среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 164
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

home Општини

(ФОТО) Повторно гори трската кај струшкото крајбрежје

(ФОТО) Повторно гори трската кај струшкото крајбрежје

Повторно гори трската кај струшкото крајбрежје. Во објавата на Фејсбук страницата VOX Struga пишува дека на местото забележале двајца пожарникари кои не преземаат ништо за гаснење на пожарот.

Denoncim nga një qytetar i yni / Пријава од еден наш граѓанин”Digjen kallamet. Në vendngjarje për momentin ka dy…

Posted by VOX Struga on Monday, March 11, 2019

 

Исто така палење на трската имаше и во текот на изминатиот викенд. Од еко-здружението Охрид-SOS на својот Фејсбук профил напишаа дека било известено Министерството за внатрешни работи, но оттаму добиле одговор дека не биле надлежни за проблемот.

Локални избори 2021