четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 9
home Општини

ФОТО: Плакати со повик за учество на трибина на СДСМ осамнаа во општинската зграда во Кочани

ФОТО: Плакати со повик за учество на трибина на СДСМ осамнаа во општинската зграда во Кочани

Денеска во општинската зграда во Кочани без никаков срам биле залепени плакати со повик за учество на граѓанската трибина која ќе се одржи вечерва во организација на СДСМ.

Овој плакат освен на огласната табла во општината се појави и низ повеќе различни локации во и надвор од зградата.

Според вработените оваа е уште едно недолично однесување на властите во Кочани, особено на градоначалникот кој сето ова го поддржува.

Локални избори 2021