среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 79
home Општини

ФОТО: Ова чудо го има само во Македонија- вака поминува воз во Прилеп

ФОТО: Ова чудо го има само во Македонија- вака поминува воз во Прилеп

Пpeдупpeдување до сите возачи во Прилеп, да внимаваат кога навечер поминуваат преку железничкиот премин во близина на железничката станица.

Рампите на овој премин не работат, а за тоа одново апелираат читатели кои сето тоа го документираа со фотографии.

Бидејќи надлежните не водат грижа, прилепчани повикуваат целосно внимание со цел да не настанат несакани последници!

Коронавирус