недела, 7. јуни 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

ФОТО: Огромен пожар избувна до манастирот Св ,,Димитрија“ во прилепското село Селце- апел секој што може да се упати кон манастирот

ФОТО: Огромен пожар избувна до манастирот Св ,,Димитрија“ во прилепското село Селце- апел секој што може да се упати кон манастирот

Огромен пожар попладнево избувна во непосредна близина на манастирот Св. Димитрија над село Селце.

Пожарот неконтролирано се прошири на поголема површина, а облакот од чад е видлив од целиот град.

Од ЈКП Комуналец Прилеп апелираат до граѓаните:

“Огромен пожар избувна до манастирот Св,, Димитрија,, во Селце. Комуналци веќе се на терен на гаснење на пожарот, тргнуваат и дополнителни работници.Се е ангажирано од претпријатието на гаснење на пожарот. Молба до граѓаните, секој што може да помогне да се упати кон Селце”

Коронавирус