понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 140
home Општини

ФОТО: Невремето оштети плажа во Охрид

ФОТО: Невремето оштети плажа во Охрид

Невремето што вчера го зафати Охрид, оштети една од охридските плажи. Силниот ветер откорна едно дрво на Градската плажа „Горица 3“, кое се уште стои на плажата. Плажата Горица е позната и како „Немо“, според еден од шанковите кои претходно беа дел од неа, пишува женскимагазин.мк

Целата објава може да ја погледнете на женскимагазин.мк

 

 

 

 

Коронавирус