недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Општини

ФОТО: Невреме со град уништи бројни овоштарници во Делчевско

ФОТО: Невреме со град уништи бројни овоштарници во Делчевско

Невремето кое беше проследено со град во изминативе два дена ги уништи овоштарниците со слива и вишна во Делчевско.

За тоа сведочат и граѓани кои до нашата редакција испратија фотографии од уништените овоштарници.

Погледнете:

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија