вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 37
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

ФОТО: Митко Јанчев официјално го отвори балканското прашање во џудо за сениори

ФОТО: Митко Јанчев официјално го отвори балканското прашање во џудо за сениори

Градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев вчера и официјално го отвори балканското прашање во џудо за сениори.

Со пригодна културно уметничка програма и обраќањата на претседателот на џудо федерацијата на Македонија, господинот Зегљуљ Реџепи, претседателот на Балканската џудо асоцијација, господинот Драгомир Бечаровиќ, и градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев, во Кавадарци и официјално беше отворено балканското прашање во џудо за сениори.