вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 9
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

ФОТО: Кавадарци ќе добие нов реконструиран градски плоштад

ФОТО: Кавадарци ќе добие нов реконструиран градски плоштад

Градоначалникот на општина Кавадарци најави реконструкција на градскиот плоштад во градот.

Градоначалникот Митко Јанчев на својот Фејсбук профил денеска објави фотографии од проектот за реконструкција на градскиот плоштад кој ќе започне наскоро.

Реконструкцијата опфаќа многу зелени и цветни површини како и дрвја околу плоштадот.

Коронавирус