петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 143
home Општини

ФОТО: Искршена двојазичната табла на ФЗОМ во Штип

ФОТО: Искршена двојазичната табла на ФЗОМ во Штип

Двојазичната табла на подрачната единица на Фондот за здравствено осигурување во Штип е искршена непосредно по нејзиното поставување.

Пред три недели истата судбина ја доживеа таблата на Здравствениот дом Штип.

 

Коронавирус