недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Општини

ФОТО: Хаос во центарот на Прилеп- граѓаните згрозени од глетката

ФОТО: Хаос во центарот на Прилеп- граѓаните згрозени од глетката

Контејнери полни со ѓубре во самиот центар на Прилеп, навистина срамно и навистина не доликува на град кој важеше за еден од најчистите и најсредените во цела Македонија, пишува Маркукуле.

Вакви фотографии речиси секојдневно пристигнуваат до редакцијата на Маркукуле.мк, а граѓаните кои ги испраќаат се згрозени од глетката.

Коронавирус