понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Општини

ФОТО: Голем пожар беснее во Струмица, гори ремек делото од времето на ЈНА

ФОТО: Голем пожар беснее во Струмица, гори ремек делото од времето на ЈНА

Голeм пожар го зафати кровот и дел од зграда во кругот на старата касарна во Струмица, објавува локалниот портал strumicadenes.mk.

Според информациите, станува збор за зграда непосредно до новиот објект на Секторот за внатрешни работи (СВР) Струмица, објект во кој била сместена командата на поранешната армија.

Повеќе информации се очекуваат за подоцна. За сега не е познато колкава е штетата.

ЕУРО 2020

Македонија