среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 106
home Општини

ФОТО: Девет пати над дозволеното е зголемено вечерва загадувањето во Кичево

ФОТО: Девет пати над дозволеното е зголемено вечерва загадувањето во Кичево

Кичево вечерва е најзагаден град во Македонија.

Имено, според податоците од мерната станица, за рекордни девет пати е зголемено загадувањето вечерва.

Во моментов концентрацијата на ПМ10 честички е 441 на метар кубен.

 

Коронавирус