вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 114
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Општини

ФОТО: Дебакл на трибината на СДСМ во Делчево

ФОТО: Дебакл на трибината на СДСМ во Делчево

Граѓаните не сакаат да ги слушнат говорите на Зоран Заев и на неговите сопартијци колеги кои се обидуваат да ги натераат да поддржат промена на уставното име.

Како и изминатиов период, така и денес во Делчево, социјалдемократите ја примија пораката од народот дека нема да бидат оддржани ваквите нивни политики.

По фотографиите што беа испратени до редакцијата на Курир може да се забележи слабата поддршка од граѓаните.