сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 47
home Општини

ФОТО: Автомобил се заби во канделабра на булеварот Туристичка

ФОТО: Автомобил се заби во канделабра на булеварот Туристичка

Возило се излизга и заби во заштитната ограда пред Охридска банка на булеварот Туристичка во Охрид, објави порталот А1он.

Автомобилот ја сруши заштитната ограда покрај патот и падна една канделабра.

Се уште не е позната официјалната причина за несреќата, но најверојатно се работи за неприлагодена брзина.

Коронавирус