среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Општини

Евгенија е првото бебе родено годинава во Битола

Евгенија е првото бебе родено годинава во Битола

Пет минути по полноќ, во Клиничата болница во Битола на гинеколошко-акушерското одделение  се роди првото бебе во новата 2020 година, девојче, кое на свет дојде по нормален пат.

Името и  е Евгенија, прва радост на нејзините родители.

 

Коронавирус