сабота, 28. март 2020. Вести денес: 34
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Една минута по полноќ родено првото бебе во Струмица

Една минута по полноќ родено првото бебе во Струмица

Како што соопштија од гинеколошкото одделение за Струмица Денес, годинава повторно првото новороденче во овој град е женско.

За разлика од минатата година која првото новороденче се роди во 1 часот по полноќ, оваа година тоа се случи само една минута по полноќ.

Сандра Тошева е мајката која роди девојче со тежина од 2,900 грама.