петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Општини

Две лица од Битола починаа од коронавирус

Две лица од Битола починаа од коронавирус

На инфективното одделение во Клиничката болница починаа два пациенти од Битола на возраст од 73 и 82 години, објави Тера.

На ова одделение засега има 78 хоспитализирани пациенти заразени со Ковид 19.

Бројот на активни случаи во Битола заклучно со 12 ноември е 625 лица.

Коронавирус