петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Општини

Двајца пациенти на 44 и 72 годишна возраст починаа во Битола

Двајца пациенти на 44 и 72 годишна возраст починаа во Битола

Уште двајца пациенти починаа на инфективното одделение во Битола. Според информациите од клиничката болница починатите се на возраст од 44 и 72 години и двајцата биле во тешка здравствена состојба, јавува Тера телевизија.

Исто така имале хронични заболувања.

Денеска бројот на хоспитализирани пациенти на инфективното одделение во Битоле е 70.