понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 133
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

Два земјотреси за еден ден ја стресоа Струмица

Два земјотреси за еден ден ја стресоа Струмица

Земјотрес со јачина од 2,5 степена по Рихтер, вчера околу 21:40 часот бил почувствуван во Струмица, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Инаку, ова е втор земјотрес регистриран на подрачјето на Струмица за еден ден, бидејќи и вчера наутро градот го стресе земјотрес со јачина од 2,6 степена.