сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 90
home Општини

Два случаја позитивни на коронавирус денеска во Тиквешко

Два случаја позитивни на коронавирус денеска во Тиквешко

Два случаја позитивни на коронавирус се регистрирани денеска во Тиквешко.

Се работи за дваесетгодишна росоманка и 47-годишен неготинец. Двајцата не знаеле од каде се заразиле, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Новозаболените биле со лесна клиничка слика и на домашно лекување. Се утврдуваат нивните контакти, со цел нивна изолација.

Коронавирус