понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Општини

ДРАМА ВО ГОСТИВАР: Физички ги нападнал поранешната сопруга и нејзиниот син од претходниот брак – лицето приведено, еве ги деталите

ДРАМА ВО ГОСТИВАР: Физички ги нападнал поранешната сопруга и нејзиниот син од претходниот брак – лицето приведено, еве ги деталите

Гостиварец е лишен од слобода откако бил пријавен дека физички ги нападнал поранешната сопруга и нејзиниот малолетен син. Полицијата работи на расветлување на овој случај и мотивите за пријавеното насилството.

Според СВР Тетово, доцна синоќа (28.05.2021) во 02.30 часот во Полициската станица Гостивар, 45-годишна жена од Гостивар пријавила дека претходниот ден нејзиниот сопруг Х.Ф. физички ја нападнал неа и нејзиниот малолетен син од претходниот брак.

Набрзо по пријавата, Х. Ф. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица. Откако случајот ќе биде целосно документиран против насилникот ќе биде поднесена соодветна пријава. (МИА)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија