недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 63
home Општини

Доколку сте на летување во Охрид денеска наполнете вода- прекин во водоснабдувањето во центарот на градот и околината

Доколку сте на летување во Охрид денеска наполнете вода- прекин во водоснабдувањето во центарот на градот и околината

Поради дефект на главната линија денес 7 авгус, ќе има прекин во водоснабдувањето на потегот од бул. Македонски Просветители до Амбуланта Воска и Стар Град.

Прекинот ќе трае се до одстранување на дефектот, информира ЈП Водовод Охрид.

Коронавирус