четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 113
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Општини

„Дојде живот“ за граѓаните на Аеродром- Фонтаните кои работеа 5 години денес наликуваат на контејнери за ѓубре (ФОТО)

„Дојде живот“ за граѓаните на Аеродром- Фонтаните кои работеа 5 години денес наликуваат на контејнери за ѓубре (ФОТО)

За граѓаните на Аеродром никако да дојде животот кој го ветуваше градоначалникот Златко Марин од редовите на СДСМ за време на локалните избори.

До нашата редакција стигнаа фотографии од фонтаните во општината за кои не се грижи Марин.

Ова е сликата од фонтаните во Општина Аеродром која беше меѓу општините со најмногу и најубави фонтани.

-Фонтаните кои работеа 5 години денес наликуваат на напуштено предградие или контејнери за ѓубре. Ве молам, споделете со цел да се освестат надлежните, стои во молбата испратена до нашиот портал.

Коронавирус